Fotbal, Liga a III-a: CSM Focşani – Sporting Suceava 3-1 & ABC Stoicescu – FC Panciu 0-2

Etapa a 13 a Ligii a III-a, disputata astazi, a fost una cu noroc pentru cele doua echipe vrancene, CSM Focsani si FC Panciu, angrenate in campionat. CSM Focsani a reusit sa se impuna pe propriul teren cu scorul de 3-1 (1-1), in fata celor de la Sporting Suceava, prin golurile reusite de Milea in minutele 22 si 74, si Toader in minutul 55, iar pentru oaspeti a reusit sa puncteze pe tabela Boziuc in minutul 29.

Tot astazi, FC Panciu s-a impus pe terenul celor de la ABC Stoicescu, cu scorul de 2-0 (1-0), prin golurile reusite de catre Costin in minutul 19 si Bucataru in minutul 59. Etapa urmatoare cele doua echipe vrancene, CSM Focsani si FC Panciu, se vor confrunta in meci direct. Partida dintre cele doua echipe urmand sa se dispute pe Stadionul Orasenesc din Panciu, vineri 18 noiembrie, cu incepere de la ora 14.00. (Daniel Belea)

Rezultatele si marcatorii etapei a 13-a:

Rapid CFR Suceava – Oţelul II Galaţi 3-2  Sumanariu (45), Ionesi (78), Golofca (90+1) / Novac (7), Butoi (33)
Petrotub Roman – CSM Paşcani 3-0  Vulpe (5), Harbuzaru (73 – pen), Chirilă (80)
Ceahlăul II Piatra Neamţ – FCM Dorohoi 4-2  Gheorghiu (15), Marc (25), Pavel (37), Chitoşcă (59) / N. Ştefan (20), Orăşanu (61)
Aerostar Bacău – CSM Râmnicu Sărat 2-0  Tismănaru (50), Dumitriu (75)
CSM Focşani – Sporting Suceava 3-1  Milea (22, 74), Toader (55) / Boziuc (29)
ABC Stoicescu – FC Panciu 0-2  Costin (19), Bucătaru (59)
Politehnica Galaţi – Cetatea Târgu Neamţ 1-0  Ginghină (76)