Vrancea Trophy a programat azi primele jocuri de pe tabloul principal. Favorita 1 a câștigat în 3 seturi.

Julieta Estable si Daniela FarfanLa ”Vrancea Trophy – Trofeul CJ Vrancea și al Muncipiului Focșani” pe arenele George Bucuroiu din Complexul Sportiv Milcovul Sud, luni, 27 iunie, au avut loc ultimele trei finale din tabloul calificărilor și au început jocurile de pe tabloul principal de dublu.

Estable Farfan si Luana Stanciu

Într-un meci spectaculos, început după ora 16,00, pe terenul 1, principala favorită, Julieta Lara Estable, din Argentina, a trecut în trei seturi de compatrioata sa Daniela Farfan. Cele două tenismene vor face pereche în proba de dublu unde sunt favoritele nr. 2!

Vrancea Trophy 2016

Tot luni, de la ora 11,00, în sala Scorpion, a fost ținută conferința de presă care a deschis oficial ediția a XI-a a ”Vrancea Trophy – Trofeul CJ Vrancea și al Municipiului Focșani”, la care au fost prezente favorita nr. 1 a turneului, Julieta Lara Estable, Daniela Farfan și Luana Stanciu, beneficiara wild cardului oferit de organizatori.

Rezultatele de luni, 27 iunie:

Gabriela Nicole TATARUS – Cristiana Miruna TUDOR 6-3 6-4
Elena-Teodora CADAR – Oana Georgeta SIMION [4] 6-1 6-4
Julieta Lara ESTABLE [1] – Daniela FARFAN 6-7(8) 6-1 6-0
Gabriela DUCA – Teodora Elena RADU 6-1 6-2
Daniela CIOBANU – Andreea PRISACARIU 6-1 6-0
Miriam Bianca BULGARU – Karola Patricia BEJENARU 6-4 6-0
Teodora STINGA – Evelyne Christelle Atticia TIRON 6-2 3-6 6-2
Giorgia PINTO – Elena BOGDAN 6-4 1-6 1-6
Cristina ADAMESCU [6] – Ilona Georgiana GHIOROAIE 6-7(2) 0-6

Dublu

Ioana Florentina POPESCU / Luana STANCIU – Ioana BOGDAN /
Teodora Elena RADU 6-2 6-2
Andra Maria NITESCU / Teodora STINGA – Iulia Maria IVASCU /
Andreea Amalia ROSCA 4-6 2-6
Andreea PRISACARIU / Angelina SHAKHRAYCHUK – Kerstin PECKL /
Giorgia PINTO 6-4 6-4

Programul de marți, 28 iunie

Terenul 1

Începând cu ora 10,00, jocurile vor avea loc în ordinea:

Gabriela TALABA – Iulia Maria IVASCU

Andreea Amalia ROSCA – Britt GEUKENS [8]

Kelia LE BIHAN – Teodora STINGA

După ora 16,00: Tania Andrada MARE / Clara Patricia RIZEA – Julieta Lara ESTABLE / Daniela FARFAN [2]

Luana STANCIU – Cristina ENE [2]

Terenul 4

Începând cu ora 10,00, jocurile vor avea loc în ordinea:

Kerstin PECKL – Gabriela DUCA
Irina FETECAU [5] – Gabriela Ana Maria DAVIDESCU
Harmony TAN [3] – Angelina SHAKHRAYCHUK
După ora 16,00: Elena-Teodora CADAR / Britt GEUKENS [3] – Elena BOGDAN / Miriam Bianca BULGARU
Stefana ANDREI / Kelia LE BIHAN – Daniela CIOBANU /
Kassandra DAVESNE [4]

Terenul 6

Începând cu ora 10,00, jocurile vor avea loc în ordinea:

Ioana Florentina POPESCU – Anastasia VDOVENCO [7]
Kassandra DAVESNE – Tania Andrada MARE
Izabela Gabriela NOVAC – Gabriela Nicole TATARUS

După ora 16,00: Ioana IVAN / Ioana TOANCHINA – Irina FETECAU /
Anastasia VDOVENCO
Oana Georgeta SIMION / Gabriela TALABA [1] – Gabriela DUCA /
Gabriela Nicole TATARUS

Cea mai importantă competiție sportivă a ultimilor zece ani din Vrancea, ”Vrancea Trophy – Trofeul CJ Vrancea și al Municipiului Focșani”, este oferită de Consiliul Județean Vrancea, Consiliul Local și Primăria Municipiului Focșani, are ca sponsori firmele Artifex, Pandora, Premium Porc SRL, Deep Serv, Migami, transportator oficial firma Scorpion iar ca parteneri pe Corso Café, Prodcombilc, DJST Vrancea, Comcereal, Dili Beauty Shop, Tricotton Junior, Contliv, Modular Best, Pensiunea Monte Carlo, Hotel Unirea.

Petrică BUTUC, ofițer de presă al ”Vrancea Trophy – Trofeul CJ Vrancea și al Municipiului Focșani”
Focșani, 27 iunie 2016

Scrie un comentariu

STIRI LIVE