Vrancea Trophy 2013: Mâine se trag la sorţi partidele de pe tabloul principal al turneului ITF de 10.000 de dolari

FRT PRO CIRCUIT 2013 „VRANCEA TROPHY –

TROFEUL CONSILIULUI JUDEŢEAN VRANCEA” (29 IUNIE – 6 IULIE)
– Ediţia a VIII-a –

„Vrancea Trophy – Trofeul Consiliului Judetean Vrancea” – 2013, competiţia sportivă cu cea mai mare anvergură din Vrancea, a început sâmbătă, 29 iunie, pe terenurile din Complexul Milcovul, când, de la ora 10,00, au intrat în concurs 60 de sportivi care îşi dispută 8 locuri pentru intrarea pe tabloul principal.

Vrancea Trophy 2013

Deschiderea oficială a concursului va avea loc luni, odată cu intrarea în competiţie a concurenţilor de pe tabloul principal şi va fi marcată printr-o conferinţă de presă susţinută de organizatori, la hotelul Amadeus, de la ora 11,30. Sunt invitaţi la conferinţa de presă toţi partenerii media ai turneului, ca şi alte media cu reprezentare în judeţ.

„Vrancea Trophy – Trofeul Consiliului Judeţean Vrancea” – 2013, este oferit iubitorilor de tenis de Consiliul Judeţean şi Federaţia Română de Tenis, care mai au alături CS Unirea, Tenis Club Focşani, Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Vrancea, Primăria Focşani ca şi partenerii Pensiunea Monte Carlo, Hotel Unirea, Restaurant Corso, Revox Stantex, Carpatina. Partenerii media ai „Vrancea Trophy – Trofeul Consiliului Judeţean Vrancea” sunt Monitorul de Vrancea, Ziarul de Vrancea, Vrancea Media, Adevărul, Sport Vrâncean, Sportul de Vrancea, Kiss Fm, Radio Dada, Atlas TV şi Caspro Publicitate.

Directorul „Vrancea Trophy – Trofeul Consiliului Judeţean Vrancea” este fosta mare campioană, doamna Florenţa Mihai, declarată de de Federaţia Internaţională de Tenis directorul de turneu al anului 2012 în Europa, iar arbitrul turneului este domnul Mihai Dumitrescu.

În prima zi a concursului s-au înregistrat următoarele rezultate:

Tudor Bilciurescu – Gianluca Vinci 7-5, 5-6, 3-6
Alexandru Grigoriţă – Teodor Leahu 2-6, 2-6
Florin Barbu – Vladimir Filip 0-6, 5-7
Tudor Burghelea – Alexandru Cristian Stan 6-3, 6-1
Armand Baboian – Andrea Attrice 2-6, 7-6 (2), 2-6
Alexandru Daneş – Marius Frosa 6-1, 3-6, 6-3
Fernando Bogajo – Sorin Roşca 6-3, 7-6(3)
Mihnea Bara – Dragoş Dima 0-6, 0-6
Cristian Alexandru Nicolau – Ciprian Alexandru Porumb 1-6, 1-6
Teodor Nicolae Marin – Nicolai Ferrigno 6-4, 6-1
Radu Andrei Stelian – Dmitrii Baskov 3-6, 1-6
William Emanuel Birău – Alexandru Vasile Manole 6-3, 4-6, 6-3
Andras Szekely – Tudorel Sandu 6-1, 6-1
Ştefan Vinţi – Adrian Niculescu 6-2, 6-1
Cătălin Fifea – Dragoş Cătălin Ignat 7-5, 7-6 (5)
Mauricio Antun – George Botezan 6-2, 6-1
Nicolae Frunză – Tudoa Diaconu 6-2, 6-1
Lukas Mugevicius – Andrea Ceccarelo 6-4, 1-6, 6-7 (5)
Gabor Borsos – Michele Longo 6-3, 7-5
Claudio Mircea – Ştefan Tăpescu 7-5, 5-7, 7-6(4)
Artur Culicovschi – Sabin Adrian Savaliuc 3-0, retras
Andrei Ştefan Apostol – Radu Matei Lupu
Antonio Campo – Andrei Ioniţă 6-2, 6-1
Ferdinando Bonuccelli – Cristian Ioan Cosma 6-0, 6-0
Alexandru Buzelan – Mihăiţă Daniel Damian 6-0, 6-1
Marc Ferrigno – Iustin Baciu 6-4, 7-5
A. Carpen – Andrei Marinescu 6-1, 7-6(6)
Andrei Alexandru Sabău – David Alexander Negru 1-6, 0-6
Iulian Mihai Crişan Zară – Alexandru Mihai Măru 6-3, 6-2
Gabriel Vlăduţ Niculescu – Vasile Antonescu 2-6, 0-6

Programul zilei de duminică, 30 iunie

Teren 1, ora 10,00
Ioan FARCAS (ROU) [1] – Gianluca VINCI (ITA)
Teren 2, ora 10
Samuel BENSOUSSAN (FRA) [2] – Tudor BURGHELEA (ROU)
Teren 4, ora 10,00
Teodor LEAHU (ROU) – Vladimir FILIP (ROU)
Teren 5, ora 10,00
Andrea ATTRICE (ITA) – Alexandru DANES (FRA)
Urmează
William Emanuel BIRAU (ROU) – Andras SZEKELY (ROU)
Urmează
Mauricio ANTUN (BRA) – Nicolae FRUNZA (ROU)
Urmează
Teodor Nicolae MARIN (ROU) [4] – Dmitrii BASKOV (MDA)
Urmează
Stefan VINTI (ROU) [5] – Catalin FIFEA (ROU)
Teren 6, ora 11:00
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) [3] – Radu Matei LUPU (ROU)
Teren 1, ora 13,00
Dragos DIMA (ROU) – Ciprian Alexandru PORUMB (ROU)
Teren 2, ora 13:00
Iulian Mihai CRISAN ZARA (ROU) – Vasile ANTONESCU (ROU) [9]
Teren 4, ora 13,00
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [8] – David Alexander NEGRU (ROU)
Teren 5, ora 13:00
Andrea CECCARELLO (ITA) – Gabor BORSOS (HUN)
Urmează, teren 2
Claudio MIRCEA (ROU) – Artur CULICOVSCHI (ROU)
Urmează, teren 4
Alexandru BUZELAN (ROU) – Marc FERRIGNO (DEN)
Urmează, teren 5
Antonio CAMPO (ITA) [7] – Ferdinando BONUCCELLI (ITA)
Urmează, teren 1, ora 16:00
Andrei Ştefan Apostol sau Radu Matei Lupu – Fernando BOGAJO (ESP)

„Vrancea Trophy – Trofeul Consiliului Judetean Vrancea”, unul dintre cele 9 turnee futures din circuitul masculin FRT PRO CIRCUIT în 2013, are premii în valoare de 10.000 de dolari, oferiţi de Consiliul Judeţean Vrancea.

Petrică BUTUC, ofiţer de presă al „Vrancea Trophy – Trofeul Consiliului Judetean Vrancea”
Focşani, 29 iunie 2013

Scrie un comentariu

STIRI LIVE