FUTSAL: Meci de campionat pentru CSM 2007 Focsani!

Astazi, de la ora 19.00, CSM 2007 Focsani va intalni in deplasare pe KSE Tg Secuiesc. Gruparea antrenata de Petrache Gurguiatu si Orlando Şerbănica spera intr-o victorie, primele doua etape fiind fara succes pentru CSM. In meciul din aceasta seara focsanenii pot conta pe S. Popa, Munteanu, Ad. Olteanu, Burcăcel, Borş, Săraru, Curteanu, Chivu, Toader, Pătraşcu si Ilaş.

9. CSM 2007 Focşani 2 0 0 2 2-14 0p
10. Inter Teliu Braşov 2 0 0 2 11-34 0p.

Fotbal, juniori sub 16 ani: Victorie lejera pentru selectionata Vrancei

Formatia antrenata de Puiu Oprisan si Vali Toader a castigat impotriva selectionatei judetului Giurgiu cu scorul de 6 – 0 (2 – 0). Pentru selectionata Vrancei au marcat Stoian in minutul 22, Stratulat in minutul 27 si din penalty in minutul 45 iar Toader a reusit un hattrick in minutele 64, 74 şi 80. Vrancea a evoluat ieri cu Florea, Lazăr, Tătărăscu, Stratulat, Toader, StoianPădure, Forcoş, Văsîi, Andronic, Neagu, Dascălu si Moisă. Etapa a 4-a se va desfasura tot pe teren propriu impotriva selectionatei Bucurestiului, echipa ce se afla pe primul loc in seria a treia.

0 Responses to FUTSAL: Meci de campionat pentru CSM 2007 Focsani!

1. Dan ANGHEL 04/10/2010 at 13:43

Felicitari jucatorilor si celor ce se ocupa de bunul mers al acestei selectionate!Pacat ca se joaca cu tribune goale.Multa bafta duminica,in „prima finala” a sezonului!