VIDEO. Cupa Stan Gheorghiu la minifotbal: Amicii Center Vet – GS Mobile 5 – 4, Finanțe – Poliția 3 – 1 și Soveja – Vrancea Media 4 – 2, în finalele competiției

Cupa Stan Gheorghiu 2 Cupa Stan Gheorghiu 3Amicii s-au impus în marea finală, contra celor de la GS Mobile, scor 5 – 4, câștigând ediția 2015 – 2016 a competiției. Locul trei a fost ocupat de Finanţe (3 – 1 în finala mică împotriva Poliției), în vreme ce Soveja și-a adjudecat locul 5, după finala locurilor 5 – 6, cu Vrancea Media (scor: 4 – 2).

Amicii: Vasile Bîra (manager), George Sîrbu, Silviu Abeaboeru, Jani Oltianu, Aurel Barbu, Mihăiţă Nacu, Ştefan Chelmuş, Marcel Bataragă, Florică Cocioabă, Marius Petrea, Florin Clipici, Auraş Popescu, Marcel Popescu.

Întrecerea a fost destinată jucătorilor de peste 40 de ani şi a fost organizată de Comisia de Fotbal în sală din cadrul Asociaţiei Judeţene de Fotbal Vrancea, condusă de Jani Oltianu, în colaborare cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Vrancea, cea care a oferit premiile competiţiei.

Primele patru clasate, plus Soveja, au obţinut cupe, diplome şi mingi. Premiul fair-play: Marian Biţeanu (Poliţia). Daniel Gongu, directorul Direcţiei Judeţene de Sport şi Tineret Vrancea, Dan Dumitru, preşedintele AJF Vrancea, şi Jani Oltianu, organizatorul turneului, au premiat echipele la final.